Home / Modlar / GTA Turkish City (San Andreas) – Final!

GTA Turkish City (San Andreas) – Final!

GTA Turkish City - LOGO

2009 senesinde Grand Theft Auto: San Andreas için hazırladığım GTA Turkish City modunu yeniden arşivleyip, sizlere sunuyorum.

Şimdiye kadar birçok site aynı modu alıntılayarak paylaştı. Özellikle ne yazık ki link ve dosya içeriğini kendine göre düzenleyenler var. En önemlisi de modun yapım sırasında moda eklemeyi unuttuğum ve bazı hataları düzenleyen GTA Turkish City Patch v1.0‘ı kimse paylaşmamış. Hatta kısa dönemde bunu internet ortamında da göremedim. Tüm dosyaları yeniden tek bir linkin içine atarak toparladım.

Modun özelliklerine ve içeriğine değinmeyeceğim. Çünkü çoğunuz nasıl bir mod olduğunu biliyor. Bu yüzden kurulumu ve gelen yorumlara göre oluşan hataların çözümünü aktaracağım.

 • Tayfun Kumaş (TayfunKey)

 GTA Turkish City

GTA Turkish City Kurulumu!

 • Grand Theft Auto: San Andreas’ın düzgün ve orijinal bir şekilde sisteminizde kurulu olduğuna emin olun. Yani hiçbir mod oyunda yüklü olmamalı,
 • İndirdiğiniz GTA Turkish City – Final Güncellemesi dosyasının içine gelin ve sisteminiz ne olursa olsun Microsoft Net Framework 1.1’u sisteminize yükleyin (Yeni sürümler ile bağımsızdır),
 • Microsoft Net Framework 1.1 kurulumu bittikten sonra GTA Turkish City Setup! dosyasına gelin ve oyunun kurulu olduğu yeri göstererek yüklemeye başlayın,
 • Daha sonra GTA Turkish City Patch v1.0 [Setup] dosyasını da aynı şekilde oyunun üstüne kurunuz ve GTA TC – Türkçe Dil Paketi ile Türkçe yamayı da kurunuz.
 • Son olarak ise IMGTool 2.0 ile Rebuild yapınız.
 • Rebuild yapmak için ise modun içinde verdiğim IMG Tool programını çalıştırınız. File\Open diyerek …\models\player.img dosyasını seçiniz ve Commands\Rebuild Archive diyerek Rebuild taramasının bitmesini bekleyiniz. Tarama bitince tekrar File\Open diyerek, bu sefer …\models\gta3.img dosyasını seçiniz ve Commands\Rebuild Archive diyerek Rebuild taramasının bitmesini bekleyiniz. Tarama bitince de programı kapatınız.
 • Kurulum tamamdır. İyi oyunlar.

Mod ile İlgili Hatalar ve Çözümleri

– Araçlar renk değişimi dışında modifiye olmuyor. Bu yüzden modifiye yapmaya çalışmayın. Aksi takdirde oyundan atabilir.

– Yeşil Sabre (Green Sabre) gibi görevlerde kırmızı bir ok, bir yeri işaretleyerek gösteriyor. Görev gereği orada öldürmeniz gereken karakter ne yazık ki gözükmüyor. Bu yüzden oraya ateş püskürtün ya da Molotof atın. Eğer o silahlara sahip değilseniz PJPSZPJ şifresi ile o silahlara sahip olabilirsiniz ve görevi bu şekilde geçebilirsiniz.

Bu sorunun nasıl ve neden oluştuğunu bilmiyorum. Maalesef çözemedim de. Modu hazırladığım dönem, beş kere test edip, oyunu baştan sonra bitirmiştim. Elimden geldiğince hatasız bir mod sunabildim ancak bazı ufak tefek hatalar olabiliyor.

DOWNLOAD!

GTA Turkish City modunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Modun resmi ve tek orijinal konusu www.tayfunkumas.com adresidir. Lütfen sadece buradan indirin, buranın linkini paylaşın ve kesinlikle korsan CD’lerden modu satın almayın!

Yaklaşık 10 senedir yanımda olan ve yaptığım tüm işlere desteklerini esirgemeyen herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

 • Tayfun Kumaş (TayfunKey)

 

CLEO Mod Kullanımı

Karakter Değişimi: TAB+Q ileri, TAB+E ile geri yaparak karakter değişimi yapabilirsiniz ancak görev sırasında ya da normal bir şekilde kapılarda geçerken ve oyunu savelerken orijinal karaktere dönün. Yoksa oyundan atabilir.

İstediğin Yerde Oyunu Kaydetme: F4 tuşuna basarak oyunu istediğiniz yerde kaydedebilirsiniz ancak araç içerisinde ya da görev içerisindeyken oyunu kaydetmeyin. Yoksa hazır saveniz bozulabilir.

İstediğiniz Arabayı İndirme (Carspawn): Oyundayken 2 tuşuna basınız ve sağ sol yaparak istediğiniz aracı seçiniz. Beğendiğiniz aracı Space tuşu ile onaylayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Polis-Imdat yani Polis Çağırma: Yaya halindeyken M tuşuna basınız. CJ polisleri arayacak ve kısa sürede polisler yanınıza gelecek. Grove Street Families’in çete üyelerini kontrol edebilir gibi polisleri yönetebilirsiniz.

Teşekkürler!

Modun yapım sırasında bana mod ile ilgili ufak bir forum açan Eastblood Redcheek’e, Ömer Özkan (Mc_cEzA)’a, Ramis Akın (by_manyax)’a, Seckin’e, GameTurks’ün GTA İstanbul City 2 ekibinden socrates0025’e ve GTATurk’ten Scala’ya teşekkürler.

Ayrıca gtainside’da modellerini topladığım, ulaşıp ulaşamadığım A U T O M A N, Schaefft, giorgio91, ShinyG, sg_mike, JVT, BlackHawm67, abc1’e, Desing-X, GTA-Berline ekibine, Eddy, Sin5k4, LightSpeed, DimazzzZ 2007 ve SheryO gibi mod yapımcılarına çok teşekkür ederim.

Copyright © 2009 Tayfun Kumaş [TayfunKey] All rights reserved

MOD için siteme bağış yapmayı unutmayınız!
IBAN: TR30 0011 1000 0000 0056 5813 29

Hakkında TayfunKey

Bunlardan biri olabilir mi?

GTA IV: Michael, Franklin ve Trevor Modu

Grand Theft Auto V‘in PC sürümü çıkmadan evvel Grand Theft Auto IV için hazırladığım bir …

14 comments

 1. Merhaba boğaz köprüsü ve kgs gişesini bulamadım yardımcı olurmusunuz

 2. eski sürümü ile yenisi arasında bir fark varmı

 3. Abi IMG Tool’a girip Rebuild Archive yapmaya çalışıyorum.Ama’IMG File Error. It Mİght Be In Use.’ yazısı çıkıyor.Ne yapabilirim?..

 4. bakalım resimlerde iyi gözüküyo tsk ler tayfun abi. abi yama nın güncellemesi gelirse 3 büyüklerin stadını yapapbilirmisin

 5. Gerçekten Çok Başarılısın Her Gün Büyüyünce Senin Gibi Olmak İçin Dua Ediyorum

 6. merhaba senin yaptığın modlar cok profesyonelce senden birsey isteyeceğim mod değil kendi modumu nasıl yaparım bilginiz varsa yardım edermisiniz kolay gelsin

 7. YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM ABİ her girdiimde oyun açılmadan çalışmayı durdurdu diyor cevap verirsen seviniirim o kadar emeğim var oyuında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir