Home / Türkçe Yamalar / GTA IV The Lost and Damned – Türkçe Yama

GTA IV The Lost and Damned – Türkçe Yama

TLAD

Türkçe Yama Hakkında!

Rockstar Games’in, 2008 senesinde piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto IV için ilk DLC olarak piyasadaki yerini alan The Lost and Damned’ın Türkçe yamasıdır.

DLC, ilk önce Microsoft Xbox 360 için piyasadaki yerini almıştı. Sonradan gelen ikinci DLC olan The Ballad of Gay Tony’den sonra da her ikisi, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City olarak tek bir oyun olarak ayrı pakette birleşmişti. İlk önce Microsoft Xbox 360’a çıkan bu paket, daha sonra Sony PlayStation 3 ve PC için yayınlanmıştı.

GTATurk.com’un The Ballad of Gay Tony çevirisinden sonra birçok oyun çeviri grubu ve kişisel olarak birçok isim, The Lost and Damned’ı Türkçeleştirmeye çalıştı ancak türlü sebeplerden dolayı Türkçe yamayı iptal etmek zorunda kaldılar.

En son www.Turkce-Oyun.com’un el attığı bu Türkçe yama, iptal edilmek üzereyken yama projesi devraldım ve çevrilmeyen yerleri çevirtip, montajlarını tamamlayıp, oyundaki hataları da düzelttikten sonra ana senaryonun sorunsuz bir şekilde Türkçe olarak oynanılabilmesi için bu Türkçe yamayı hazır hale getirdim.  O yüzden oyundaki çevirilerin bana ait olmadığını belirteyim. Oyundaki argo ve küfürlerde olduğu gibi çevrilmiştir.

Ayrıca bu Türkçe yamayı, GTATurk’ün çevirisi olan The Ballad of Gay Tony Türkçe yamasının üstüne de kurabilirsiniz. Ona göre yüklenilebilecek bir şekilde dosyaları hazırladım. Zaten benden önce GTATurk’ten Bora Çitim’in Türkçe yamaya katkısı olmuş.

  • Tayfun Kumaş (TayfunKey)

www.GTATurk.com’un GTA IV: The Ballad of Gay Tony Türkçe yamasına da buradan ulaşabilirsiniz.

TLAD BoxArt

GTA IV: The Lost and Damned’ın Türkçe yaması, Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City’nin son güncellemesi olan 1.1.2.o için uyumludur.

Türkçe yamasının resmi konusuna buradan ulaşabilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Siteye ulaşamayanlar ise yamayı buradan indirebilirler.

Türkçe yamanın Rar şifresi ise: www.turkce-oyun.com

KURULUM!

Steam Kullanıcıları Türkçe yamayı; …\Program Files\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto IV Episodes from Liberty City\EFLC klasörüne kursunlar.

DVD ya da RGSC kullanıcıları ise Türkçe yamayı; …\Program Files\Rockstar Games \Grand Theft Auto IV Episodes from Liberty City\EFLC klasörüne kursunlar.

EFLC1

EFLC2

EFLC3

EFLC4

EFLC5

EFLC6

EFLC7

EFLC8

EFLC9

EFLC10

EFLC11

EFLC12

EFLC13

EFLC14

EFLC15

EFLC16

EFLC17

EFLC18

Hakkında TayfunKey

Bunlardan biri olabilir mi?

GTA Liberty City Stories (Android) – Türkçe Yama

Rockstar Games‘in, PlayStation için özel olarak yayınladığı GTA Liberty City Stories ve GTA Vice City …

11 comments

  1. siteye ulaşılamıyor

  2. Tayfun bey acaba linkleri ekler misiniz oyun ingilizce gene anlaşılmıyor.

  3. TESEKKÜRLER

  4. yamayı yaptım fakat şu 1.1.2.o update yüklediğim zaman ekran sallanmaya başlıyor bunu nasıl çözbilirim ?

  5. Malesef fontlar bozuldu orjinalini nerden bulabilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir